Napoologia

Wiecie, że cały asortyment NAPOO został zneutralizowany węglowo?

Neutralizowanie śladu węglowego produktów NAPOO odbywa się poprzez projekt agroleśny, który ma miejsce w Belize. Związany jest z sadzeniem drzew, ochroną bioróżnorodności i przywracaniem ekosystemów, jak też wsparciem lokalnej społeczności. Projekt robi wieleee dobrego!

NAPOO to efekt pracy wielu kobiet (i mężczyzny, który zaprogramował nam tę stronę) – architektek, szwaczek, graficzek i fotografek. Jak to się stało, że połączyłyśmy siły przy tworzeniu tej marki? Cóż, kochamy dzieci, a na dodatek lubimy ładne rzeczy. Wszystkie produkty są zneutralizowane węglowo, a całą produkcję planujemy w sposób etyczny. Chcemy przy tworzeniu marki mieć jak najmniejszy negatywny wpływ na świat. Właśnie tak powstało NAPOO! Mamy nadzieję, że przekonamy do pieluchowania wielorazowego wiele osób – naszym zdaniem to duży krok w kierunku bardziej świadomego macierzyństwa.

Wszystkie materiały, z których produkujemy nasze produkty są naturalne. Sprowadzamy je z Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej. Szyjemy lokalnie – w Łodzi. Grafiki powstają w Warszawie, a sesje zdjęciowe – tam, gdzie nas poniesie!

Pragniemy, aby nasze produkty służyły przez lata – Tobie, Twoim dzieciom, wnuczkom… Do tego potrzebne jest też Twoje zaangażowanie!

Jak być częścią napoologii?

ZOSTAŃ CZĘŚCIĄ NAPOOLOGII. ZADBAJ O ZAKUPIONE PRODUKTY NAPOO, TAK ABY SŁUŻYŁY CI DŁUŻEJ. I BYŁY W TYM NIEZASTĄPIONE.

DLA NAS MNIEJ TO LEPIEJ.

Wełna merino to jedna z najbardziej cenionych gatunków wełny owczej na świecie. Pozyskiwana jest z owiec rasy Merino. Włókna wełny merino są delikatne, wrażliwe na zmiany temperatur, a wykonane z nich tkaniny oddychające i przepuszczające wilgoć. Dzięki temu wełnę merino można nosić cały rok – latem izoluje, a zimą grzeje. Jest surowcem odnawialnym i biodegradowalnym. Nie mechaci się i jest delikatniejsza w dotyku niż klasyczna wełna.

Nasza wełna merino jest w pełni Mulesing Free

PRAĆ RĘCZNIE

PRASOWAĆ W TEMP. DO 110°C

NIE SUSZYĆ BĘBNOWO

NIE WYBIELAĆ, NIE CHLOROWAĆ

PRAĆ CHEMICZNIE

Chroń przed molami rozpylając w miejscu przechowywania
naturalne olejki np. cedrowy lub lawendowy

Bawełna to jeden z najpopularniejszych surowców na rynku tekstylnym. Wykonane z niej tkaniny są delikatne, przewiewne i idealna do długotrwałego kontaktu z delikatną skórą dzieci i niemowląt. Przez duże zapotrzebowanie na ten surowiec, na rynek często trafia bawełna produkowana “na skróty” – słabej jakości, wykorzystująca tanią siłę roboczą, pozostawiająca duży ślad węglowy czy zużywająca duże zasoby wody. W Napoo dbamy o to, aby wykorzystywana przez nas bawełna przeszła przez zrównoważoną i kontrolowaną ścieżkę – od momentu zasiania, przez proces tkania i szycia, aż do trafienia w Twoje ręce.

Nasza bawewełna i cały proces jej obróbki, jest zgodny ze standardami GOTS

PRAĆ W TEMP. 30°C

PRASOWAĆ W TEMP. DO 110°C

MOŻNA SUSZYĆ BĘBNOWO NA NISKICH OBROTACH

NIE WYBIELAĆ, NIE CHLOROWAĆ

NIE CZYŚCIĆ CHEMICZNIE

Tkaniny bambusowe charakteryzują się przede wszyskim niezwykłymi właściwosciami antybakteryjnymi i grzybobójczymi, Nie pylą się i są przyjazne alergikom. Są niezwykle miękkie, przewiewne, a zarazem wytrzymałe. Łatwo się prasują. Świetnie pochłaniają wilgoć i równie dobrze wysychają. Produkcja naszych tkanin na każdym etapie, od uprawy bambusa, aż po barwienie przędzy i tkanie jest przyjazna środowisku.

Tkaniny bambusowe, których używamy, opatrzone są certyfikatem OEKO TEX STANDARD 100

PRAĆ W TEMP. 40°C

PRASOWAĆ W TEMP. DO 110°C

NIE SUSZYĆ BĘBNOWO

NIE WYBIELAĆ, NIE CHLOROWAĆ

NIE CZYŚCIĆ CHEMICZNIE

Chcesz do nas dołączyć albo o nas wspomnieć? Skontaktuj się z nami!

info@napoo.pl